високоефективна антианемічна
дієтична добавка нового покоління

Механізм дії
Склад і форма випуску
Корисні властивості
Рекомендації до застосування
Спосіб вживання
Принципові відмінності
Результати клінічних досліджень

Антианемічна дієтична добавка "ФЕРО-ГЕМ" - це принципіально новий продукт який містить гемове залізо (Fe2+).

"ФЕРО-ГЕМ" розроблена та виробляється компанією ТОВ "НВП "ГЕМО-ПРОЕКТ" з натуральної сировини. Основним її компонентом є багатофункціональна дієтична добавка "Нутріо-гем" (сушена харчова кров зі стабілізованим гемовим залізом).

"ФЕРО-ГЕМ" не є лікарським засобом, при цьому є високоефективним залізовмісним препаратом, важлива функція якого - загальне зміцнення організму. Основне, що відрізняє "ФЕРО-ГЕМ" від інших залізовмісних препаратів - це наявність в його складі стабілізованого гемового комплексу, в якому залізо знаходиться в легкозасвоюваній формі (Fe2+) і пов'язане з білком, що робить його найбільш біодоступним для людського організму.

За способом виготовлення і принципу дії на організм людини дана дієтична добавка є унікальною.

Слід зазначити, що вживання дієтичної добавки "ФЕРО-ГЕМ" не несе будь-яких негативних побічних ефектів, властивих всім існуючим на ринку лікарським засобам, що містять залізо.

Механізм дії.

Розрізняють два види заліза: гемове і негемове.

Гемовий комплекс входить до складу гемоглобіну. Він міститься лише в невеликій частині харчового раціону (м'ясні продукти), добре всмоктується (на 30-50%), на його всмоктування практично не впливають інші компоненти їжі.

Негемове залізо знаходиться в іонній формі: двовалентне (Fe2+) або тривалентне залізо (Fe3+). Велика частина харчового заліза - негемове (міститься переважно в овочах).

З продуктів харчування практично повністю засвоюється тільки двовалентне гемове залізо.

У кишечнику всмоктується переважно двовалентне залізо (Fe2+), зв'язавшись зі спеціальним білком-носієм - трансферріном, який здійснює транспортування заліза до місця його депонування. Щоб "перетворити" тривалентне залізо (Fe3+) в двовалентне (Fe2+), необхідний відновник, роль якого в більшості випадків відіграє аскорбінова кислота (вітамін С).

Гемовий комплекс, що знаходиться в "ФЕРО-ГЕМ", всмоктується клітинами слизової оболонки кишечника повністю, без попереднього звільнення з нього заліза. На всмоктування заліза в такому вигляді не впливають окремі речовини: фітати, фосфати, що входять до складу деяких продуктів харчування (продуктів рослинного походження).

Так як гемове залізо присутнє, в основному, в продуктах тваринного походження, в якості сировини при виробництві добавки "Феро-гем" була обрана кров великої рогатої худоби, яка піддається спеціальній обробці, щоб стабілізувати і зберегти гемовий комплекс Fe2+.

Отже, "ФЕРО-ГЕМ", при використанні в раціоні харчування людини, є в першу чергу, джерелом природного і легкозасвоюваного заліза.

Наявність в дієтичної добавці харчових волокон надає їй додатково пребіотичні властивості, що дає перевагу в досягненні позитивного результату лікування і знижує ризик прояву негативних ефектів впливу на шлунково-кишковий тракт пацієнта.

Склад і форма випуску

Форма випуску: капсули в упаковці виробника.

Склад капсули: 400 мг порошку "Нутріо-гем"; матеріал капсули - желатин.
Кожна капсула містить не менше 0,4 мг гемового заліза (Fe2+).

Харчова цінність на 100 г: білки - не менше 65 г, жири - 1 г, вуглеводи - 2,5 г, гемове залізо - 0,1 г.

Корисність дієтичної добавки "ФЕРО-ГЕМ" так само зумовлена її амінокислотним складом, в розрахунку на 1 г білка.

Амінокислотний склад дієтичної добавки «ФЕРО-ГЕМ»

Найменування показника

Кількість незамінних амінокислот в
дієтичній добавки «ФЕРО-ГЕМ»,
мг/1г білка

 

 

валін

44

лейцин

79

ізолейцин

5

лізин

55

метіонін + цистеін

30

треонин

35

тріптофан

11

фенілаланін + тирозин

69

Як видно з амінокислотного складу, в білках «ФЕРО-ГЕМ» присутні всі незамінні амінокислоти.

Умови зберігання: зберігати в сухому захищеному від світла місці при температурі не вище 25° С.

Термін придатності: 1 рік від дати виготовлення.

Рекомендації щодо застосування

"ФЕРО-ГЕМ" рекомендується при загальних симптомах залізодефіцитної анемії, зниження рівня гемоглобіну, підвищеній втомлюваності, низькому імунітеті.

"ФЕРО-ГЕМ" показаний до вживання:
- жінкам в період вагітності та годування груддю;
- дівчаткам в підлітковий період;
- дітям у період росту і після перенесених захворювань;
- після хірургічного втручання;
- донорам;
- особам, які постраждали від радіації та інших шкідливих факторів;
- працівникам шкідливих виробництв;
- при підвищеному фізичному навантаженні;
- спортсменам;
- студентам і учням, особливо в періоди високим розумових навантажень;
- людям похилого віку;
- при незбалансованому харчуванні;

Спосіб вживання: дорослі та діти від 12 років: 1-2 капсули 3 рази на день після основного прийому їжі, або за рекомендацією лікаря.

Принципові відмінності

"ФЕРО-ГЕМ" має ряд переваг перед іншими залізовмісними препаратами:

1. Максимальна ефективність антианемічної дієтичної добавки "ФЕРО-ГЕМ" обумовлена тим, що вона містить залізо в гемовій двовалентній формі (Fe2+ - 0,1 г в 100 г добавки), - тобто в тій же формі, в якій воно входить до складу білків міоглобіну і гемоглобіну організму людини. Залізовмісна частина молекули білка - гем - однакова у тварин і людини, що визначає їх високу фізіолого-біохімічну сумісність.

2. Застосування унікальної технології, яка дозволяє зберегти гемовий комплекс не зруйнованим, робить добавку "ФЕРО-ГЕМ" добре засвоюваною для людини.

3. При регулярному застосуванні добавки "ФЕРО-ГЕМ" нормалізується баланс заліза в організмі, не виникає передозування, тому що в разі надмірного споживання залізо депонується у вигляді феритину в організмі, в основному в печінці, селезінці і червоному кістковому мозку, на відміну від препаратів, що містять неорганічне залізо.

4. "ФЕРО-ГЕМ" не має протипоказань до тривалого застосування і не має побічних або алергічних реакцій.

Антианемічна дієтична добавка "ФЕРО-ГЕМ" в загальній класифікації препаратів заліза.

Класифікація препаратів заліза

 

Оскільки в добавці "ФЕРО-ГЕМ" гемовий комплекс не зруйнований, то вона має добру засвоюваність організмом людини (мал. 2).

Біодоступність пероральных препаратів заліза

Властивості «ФЕРО-ГЕМ» дозволяють отримувати хороші результати в короткі терміни, в порівнянні з іншими препаратами заліза, що підтверджується численними дослідженнями, результати яких наведені на мал.3

Ефективність пероральних препаратів заліза

Таким чином, при призначенні препарату для лікування залізодефіцитної анемії слід враховувати не тільки вартість, але і ефективність застосування. Наявність гемового заліза в препараті дає значну перевагу в досягненні позитивного результату лікування і знижує ризик прояву негативних ефектів впливу на шлунково-кишковий тракт пацієнта.

У процесі дослідження застосування дієтичної добавки "ФЕРО-ГЕМ" негативних ефектів не спостерігалися, що викликано в першу чергу високою біодоступністю заліза і відсутністю неприродних компонентів в складі добавки.

Результати клінічних досліджень

Встановлено, що в результаті прийому дієтичної добавки "ФЕРО-ГЕМ" протягом 30 днів у 80% хворих ЗДА відзначено значне поліпшення самопочуття: зменшення загальної слабкості, збільшення працездатності, зникнення запаморочення, болю в ділянці серця, прискореного серцебиття, зменшення задишки при навантаженні, зникнення диспепсичних скарг, відновлення апетиту. Хворі з більш вираженими показниками анемії та дефіциту заліза відзначили помірне суб'єктивне поліпшення. Об'єктивно відзначається зменшення блідості, сухості шкіри, зникнення тахікардії.

Показники периферичної крові у осіб отримували "ФЕРО-ГЕМ"

Показники

Норма

До початку вживання

добавки "ФЕРО-ГЕМ"

Після закінчення вживання

добавки "ФЕРО-ГЕМ"

Гемоглобін, г/л

120 - 140

94,43 ± 0,35

107,14 ± 0,16

Еритроцити, Т/л

3,0 - 4,7

3,72 ± 0,34

4,04 ± 0,4

Вміст гемоглобіну в еритроциті, пкг/еритроцитів

27 - 34

25,24 ± 1,33

26,67 ± 2,69

Гематокрит, %

35 - 47

27,31 ± 0,12

31,39 ± 0,38

Лейкоцитарний індекс інтоксикації, у.е.

0,5 - 0,7

0,51 ± 0,03

0,34 ± 0,01

Вміст заліза в сироватці крови, мг/л

1,25 - 30,4

11,83 ± 0,54

24,13 ± 1,96

Клінічна ефективність дієтичної добавки "ФЕРО-ГЕМ" характеризувалася поліпшенням показників периферичної крові - підвищився вміст гемоглобіну, збільшилася кількість еритроцитів. Рівень сироваткового заліза достовірно підвищився в 2,3 рази і склав 24,13 мг/л. Лейкоцитарний індекс інтоксикації зменшився в середньому на 0,17. Кількість лейкоцитів, лейкоцитарна формула, СОЄ істотно не змінилися, а також не відзначалося жодного випадку лейкопенії. Переносимість добавки "ФЕРО-ГЕМ" була хорошою, в тому числі і у хворих із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Побічних ефектів, які так часто зустрічаються при прийомі препаратів заліза, у даної групи пацієнтів не відзначено. Алергічних реакцій також не виявлено. Хороша переносимість  добавки "ФЕРО-ГЕМ" сприяла мотивації до подальшого її прийому.

Таким чином, дослідження підтвердило доцільність використання антианемічної дієтичної добавки "ФЕРО-ГЕМ" в комплексі лікувально-оздоровчих заходів у пацієнтів з залізодефіцитними станами.